Anadolu Cad. No:41 Megapol Tower, Bayraklı / İZMİR
info@abdgreencard.com
+90 212 945 95 82

Green Card çekilişini kazanan kişiler oy kullanmak dışında sürekli oturma ve çalışma izni gibi normal bir ABD vatandaşının yararlanmış olduğu birçok haktan da yararlanabilmektedirler. Eğer istenirse 5 yıl sonra tam vatandaşlık için müracaatta bulunularak ABD vatandaşlığı alma hakkına da sahip olunmaktadır.

Başvuruyu gerçekleştiren kişi bekar ise direkt hak sahibi olurken, evli ise eşi ve 21 yaşına kadar olan çocukları da bu hak üzerinden yararlanabilmektedir. Kazanan kişi tek başına çıkış yapma hakkına sahip olduğu gibi, eş ve çocuklarını da ilk çıkışından itibaren Amerika’ya götürme ve yerleştirme hakkına sahip olmaktadır.

Evli çiftlerden her iki kişi ayrı ayrı başvuru gerçekleştirebilir, bu şekilde şanslarını ikiye katlayabilirler. Ancak bir kişinin birden fazla başvuru yapması diskalifiye olmasına sebep olmaktadır. Her vatandaşın Green Card çekilişine bir senede bir kere katılma hakkı vardır.

Green Card başvurusu yapan tüm dünya vatandaşları eşit haklara sahiptir. ABD Göçmen Bürosu (USCIS) 1990 yılından bu yana düzenli bir şekilde her yıl Green Card ile 55 Bin kişiye vatandaşlık hakkı tanır.

Green Card’a başvurmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. En az lise mezunu olmak veya en az lise mezunu değil ise başvuran kişi iki yıllık iş tecrübesine sahip olması gerekmektedir.

Green Card çekilişine katılmak ya da çekilişi kazandığınız takdirde Green Card alabilmek için İngilizce bilme şartı aranmamaktadır.

Green Card’a başvurmanız için veya kazandıktan sonra Green Card alabilmeniz için banka hesabınızda belli bir miktar paranız ya da üzerinize kayıtlı bir mal varlığınızın olmasına gerek yoktur.

Amerika’da istediğiniz yerde ve istediğiniz şekilde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni veren Green Card, yine istediğiniz alanda kendi işinizi kurma hakkını da size sağlamaktadır. Ayrıca ABD’de eğitim almak isteyen öğrenciler için devlet üniversiteleri Green Card sahiplerine %80 oranında indirimli ücret uygular. Green Card sahibi öğrencilerin Amerikan hükümetinden burs veya kredi alma şansı daha yüksektir.

Ancak Green Card çekilişini kazanmak, Green Card sahibi olmak anlamına gelmemektedir. Her sene Green Card çekilişini kazanan kişi sayısının iki katı kişiye, Green Card kazandıklarına dair bilgi verilir. Ancak konsolosluk sürecinde işlemlerini eksiksiz ve hatasız tamamlayan kişiler Green Card alabilir. Dolayısıyla işlemlerin hatasız gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Amerika'da İş ve Yaşam Fırsatı!

Amerika'da yaşamak için büyük fırsat!