Anadolu Cad. No:41 Megapol Tower, Bayraklı / İZMİR
info@abdgreencard.com
+90 212 945 95 82

Green card başvurusu yapmak için Türkiye Cumhuriyeti yasal yaş sınırı olan 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.

Green card başvurusu yapmak için en az lise mezunu olunması gerekmektedir. Eğer ortaokul veya ilkokul mezunu ise başvuran kişinin iki yıllık sigortalı bir iş tecrübesine sahip olması ya da son beş yıl içinde en az bir kere sigorta girişi yapılmış olması gerekmektedir.

Green card kazanan kişi evli ise eş ve çocukları da Green card almaya hak kazanır. Green card kazanmış baba veya anne üzerinden çocukların Green card dan faydalanma yaşı 21 yaşa kadardır.

Karı ve koca ayrı ayrı başvuru yapma hakkına sahiptir. Kazanan eşlerden birinin, eş ve çocuklarına da Green card alma hakkı kazandırmış olacağı için Karı-Koca yapılan başvurular da kazanma şansı artar.

Green card çekilişine yılda bir kez başvuru yapabilirsiniz. Birden fazla başvuru yapmanız halinde bu hile sayılacağından Green card kazansanız dahi alamazsınız, hakkınız iptal edilir.

Green card kazanıp Amerika’ya gittikten sonra ilk beş yıl boyunca dilediğiniz gibi yaşama, çalışma, eğitim alma gibi haklara sahip olursunuz ve 5. yılın sonunda ABD vatandaşlığı alma hakkı kazanırsınız.

Green card kazanmanız ve buna bağlı olarak ABD vatandaşlığı almanız halinde hem Türk vatandaşı hem ABD vatandaşı olursunuz. Mevcut vatandaşlığınız devam eder.

Türkiye’den Green card çekilişine katılmanız için Türk vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz ülkeden Green card çekilişine katılabilirsiniz.

Green card çekilişini kazandıktan sonra Amerika konsolosluğu ile tamamlamanız gereken işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemler bittikten sonra dilediğiniz gibi çıkış yapabilirsiniz.

Green card kazandıktan sonra yıl içerisinde en az bir kere Amerika’ ya gitmeniz gerekir. Aksi takdir de Green card hakkınız iptal olur.

Green card çekilişine her sene katılabilirsiniz. Çekilişe katılıp kazanamamanız halinde ertesi sene tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Green card çekilişi yapılıp kazananlar belli olduktan sonra tüm başvurular silinir. Daha önce yaptığınız hiçbir başvuru ileri bir tarihte geçerli olmaz.

Green card başvurusu çekilişin yapılacağı tarihten bir yıl evvel yapılır bu nedenle aynı yıl içerisinde yapılacak olan çekilişe katılamazsınız. Başvuru tarihiniz bir yıl önceki tarihli olmak zorundadır.

Green card çekilişine katılmak için İngilizce bilmek zorunluluğu yoktur.

Green card alabilmeniz için hesabınız da belirli bir miktar para olmak zorunda değil. Green card, Amerika’ya gidebilmenin en kolay ve masrafsız yoludur. Hesabınız da para olması gereken ise bir iş vize çeşididir. Sıklıkla Green card ile karıştırılmaktadır.

Green card ile Amerika’ya gittikten sonra ülkenize gelip gitmeniz de herhangi bir sakınca yoktur. Green card hakkınız iptal olmaz.

Green card ile sadece eş ve 21 yaşa kadar olan çocuklarınızı Amerika’ya götürebilirsiniz. Anne ve Babanız için bireysel başvuru yapmak zorundasınız.

Green card çekilişi her sene bir yıl öncesinin başvuru ile şubat ayında yapılır. Mayıs ayında sonuçlar açıklanır.

Green card ile Amerika’ da eğitiminize istediğiniz gibi devam etme hakkına sahipsiniz. İstediğiniz devlet üniversitesinden ya da Green card göçmeni olduğunuz için %80 indirim hakkı ile özel üniversitelerden eğitim alma hakkınız bulunmaktadır.

Green card başvuru yapıp çekilişi kazanamamanız vize işlemlerini etkilemez. Green card ve vize işlemleri ayrı işlemlerdir.

Green card ile yerleşeceğiniz bölge, yapacağınız iş ve Amerika’ da nasıl yaşamak istediğinize siz karar veriyorsunuz.  İsterseniz kendi mevcut iş alanınız da iş bulmak ya da kendi işyerinizi açma hakkınız bulunmaktadır. Hiçbir kurum sizin nerede yaşayacağınıza, ne iş yapacağınıza karışmaz.

Green card kazandıktan sonra Amerika’da yapacağınız iş ve yaşam alanınızı başvuran kişi karşılar. ABD hükümeti iş bulmak, yaşam alanı ayarlamak, uçak bileti almak gibi hiçbir masrafınızı karşılamaz.

Amerika’dan hali hazırda birçok iş ilanı açılmaktadır. Bu işlere Türkiye de yaşıyorken başvuru yapıp, işinizi bulduktan sonra direkt çıkış yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Green card başvuru süreci, çekiliş sonrası Amerika konsolosluğu ile yapılacak olan işlemler için güvenilir bir danışman kurum ile çalışmak, işlemlerinizin hatasız ve eksiksiz olmasını sağlar. Basit hatalardan kaynaklı başvurunuzu riske atmamış olursunuz.

Amerika'da İş ve Yaşam Fırsatı!

Amerika'da yaşamak için büyük fırsat!